Dywagacje o zakupie A7

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#4381

Post autor: cz4rnuch »

Test Tampona 20/2.8 https://www.ephotozine.com/article/tamr ... erformance I pytanie o to jak żyć? Co zabrać?
cybulski

Re: Dywagacje o zakupie A7

#4382

Post autor: cybulski »

Szerokie stałki mnie nie przekonują. To nie jest szkło z którym się biega cały dzień więc mały size nie jest aż tak ważny. W szerokim zakresie zdecydowanie wolę zumować, daje to większą swobodę. Dopiero pierwsza stałka jaka dla mnie ma sens to 28. Nawet 24 (mimo że w apsc fuji mają swietną 16/1,4) jest dla mnie za szeroko. Dlatego z tego zakresu wolę coś na kształt 17-35, 17-40,16-35 (10-24/4 w apsc ) w zumie.

Dodano po 3 minutach 6 strzałach znikąd:
Odpuszczam kloce typu 12-24 (8-16/2,8 w fuji), 14-24 jako nieprzydatne w szeroko pojętej łatwości noszenia na wyjeździe w plecaku tudzież torbie.
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#4383

Post autor: cz4rnuch »

Ok, ale to wtedy pytam tych, których te stałki trochę bardziej przekonują :) Dla mnie mały rozmiar jest ważny, bo ostatnio jeżdże tylko z bagażem podręcznym i nie mam za dużo miejsca na klamoty. Odnośnie Tampona to chyba bym przebolał ten niby słaby AF (choć to w sumie chyba było o 24 czy 35). Optycznie chyba lepszy od Samyanga, który na tej samej stronie dostał dobre noty odnośnie ostrości, ale poza tą stroną chyba nikt się nad nim aż tak nie rozpływa.
cybulski

Re: Dywagacje o zakupie A7

#4384

Post autor: cybulski »

Ja po zredukowaniu wszystkich szkieł z fuji i pozostawieniu tylko jednej stałki i starego XT1, kupiłem sobie z keszbeku X100F na okoliczność małego rozmiaru. Co prawda zaraz będzie X100V ale do końca jeszcze nie wiadomo co tam wykombinowali. Bo niektóre ich ulepszenia są dla mnie krokiem w tył - ekran w xpro-3, wprowadzenie dotykowego ekranu i zabranie kółka wybieraka z tyłu. A aparat mały potrzebuję już na wyjazdy a jak będzie nowy dobry to sie obaczy. A i tu jest maleńska stałka 23/2 i nie taka wcale licha jak piszą malkontenci.
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#4385

Post autor: cz4rnuch »

No, ale to mi w niczym nie pomaga. Ja jednak piszę o tanim i lekkim UWA i to rozważam a nie o 35mm z ekranikiem. Dobra, nieważne.
cybulski

Re: Dywagacje o zakupie A7

#4386

Post autor: cybulski »

Wspominam o tym bo po samyangu 24/2.8 odechciało mi sie kombinować z małymi szkłami do Sony. Nie ma to żadnego uzasadnienia, lepsze lub takie same efekty uzyskuje się z mniejszej matrycy przy o wiele mniejszych rozmiarach szkieł.
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#4387

Post autor: cz4rnuch »

Też miałem 24/2.8 Ogólnie mi nie przypasował, ale optycznie nie był zły. Wątpię by czymś jeszcze mniejszym i równie tanim dało się osiągnąć lepsze efekty. Z resztą kiedyś do wątku o A7 na n. wrzucałem sample w pełnej rozdzielczości z tego Ciamcianga i poza winietą nie przypominam sobie by ktoś zjechał ostrość jaką wyprodukował. Nawet na pełnej dziurze. A Tamron 20 to inna ogniskowa i inny producent i wcale nie jest aż taki mały jak samy więc bez sensu jest wyrokowanie na podstawie zupełnie innego szkła o przydatności tego o którym wspomniałem. Miałem kilka crappy lensów na apsc, ale to nie znaczy, że wszystkie szkła apsc są do dupy.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Dywagacje o zakupie A7

#4388

Post autor: Owain »

Biere. Masz cz4rnuszku jakieś namiary na promocyjkę na amazon.es?
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Dywagacje o zakupie A7

#4389

Post autor: cz4rnuch »

Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Dywagacje o zakupie A7

#4390

Post autor: Owain »

cz4rnuch pisze: 10 sty 2020, 13:26
W sumie cena jak w Polsce, ale mając na uwadze dobre wspomnienia z zakupów w amazon.es, kupię u nich.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
ODPOWIEDZ