Dywagacje o zakupie A7

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
puch24

Re: Noktonowe Nokturny

#21

Post autor: puch24 »

Chyba trzy lata temu, dla jaj, robiłem zdjęcia Nikonem FG i Minoltą X700... ;-) Teraz mam błony w trzech aparatach, w jednym z nich chyba od 6 lat. Chyba już obraz z nich wywietrzał.
Ligo

Re: Noktonowe Nokturny

#22

Post autor: Ligo »

Miałem kiedyś X700. Przywiozłem sobie nowiutką z Berlina, bo wtedy u nas w Baltonie nie było.
Gdzieś po roku sprzedałem komuś w Stodole i kupiłem Nikona z AF-em. Trochę szkoda mi było, ale miałem jeszcze X300s i tak naprawdę, nie wiem czemu wygodniej robiło mi się prostszym modelem. Może X-700 była przeładowana funkcjami? ;-)
tomfoot

Re: Noktonowe Nokturny

#23

Post autor: tomfoot »

Ja żeby w '90 kupic x300s musiałem przez miesiac kosić tulipany w Holandii :-) . W sumie to był mój najciężej zapracowany aparat, piękne czasy :-)
puch24

Re: Noktonowe Nokturny

#24

Post autor: puch24 »

X700 była bardzo głupio zbudowana. Miała wiele potknięć projektowych, które, na szczęście, wyeliminowano w późniejszych, prostszych modelach X300(s) i X500. Z tych trzech zdecydowanie najsensowniejsza była najmniej popularna X500, która różniła się tym, że nie miała trybu P, natomiast poprawiono wszystkie wpadki z modelu X700. Niestety, kosztowała prawie tyle samo, była droga, i mało popularna, krótko ją robiono. Ja sobie je kupiłem dopiero niedawno jako fanaberię. A w ogóle, tę, którą robiłem zdjęcia, wspomnianą powyżej, kupiłem dla kolegi, który miał fanaberię.
A w ogóle to raczej nie lubię Minolty. :-( I tylko się w tym przekonaniu utwierdziłem odkąd mam własne...
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9432
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Noktonowe Nokturny

#25

Post autor: rbit9n »

puch24 pisze:Chyba trzy lata temu, dla jaj, robiłem zdjęcia Nikonem FG i Minoltą X700... ;-) Teraz mam błony w trzech aparatach, w jednym z nich chyba od 6 lat. Chyba już obraz z nich wywietrzał.
no patrz, a ja jak trzymam film w aparacie więcej niż dwa tygodnie, to się źle czuję.
w każdym razie obecnie kiszę filmy tylko w dwóch aparatach, bo do innych czasu nie mam założyć ich.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
puch24

Re: Noktonowe Nokturny

#26

Post autor: puch24 »

Bo Ty jesteś prawdziwy fotografer, a ja pstrykacz-sprzętolub.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Noktonowe Nokturny

#27

Post autor: wpk »

Kiszę kliszę. :mrgreen:
puch24

Re: Noktonowe Nokturny

#28

Post autor: puch24 »

Kliszę kisi się na końcu w kisłotach. Na początku traktuje się ją zasadniczo. :-D

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
Kurczę blade, już chyba z 15 lat odkąd nie byłem w ciemni... :-(
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9432
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Noktonowe Nokturny

#29

Post autor: rbit9n »

dajcie spokój z tym ministrem.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
jo44

Re: Noktonowe Nokturny

#30

Post autor: jo44 »

rbit9n pisze:dajcie spokój z tym ministrem.
Kliszczak? czy Kliszko?
ODPOWIEDZ