Lubię dźwięk migawki

crème de la crème
ODPOWIEDZ
zdyboo

Re: Lubię dźwięk migawki

#491

Post autor: zdyboo »

Trzeba odjąć wszystkie sposoby gdzie uronił choć kroplę piwa. Zasadniczo są tylko dwa patenty. Podważenie całego kapsla lub odgięcie ząbków.
cz4rnuch

Re: Lubię dźwięk migawki

#492

Post autor: cz4rnuch »

Masz rację. To tylko różne wariacje, ale morał z tego filmu płynie taki, że jak się chce to zawsze da się otworzyć piwo i nie trzeba do tego otwieracza. Ja nawet w domu zazwyczaj łyżką, nożem lub zapalniczką otwieram, bo wiem gdzie leżą a otwieracza trzeba poszukać. Większy problem, przynajmniej w terenie, jest z winem.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Lubię dźwięk migawki

#493

Post autor: wpk »

Korkociąg w większym scyzoryku też mam.
Jak w ogóle można nie mieć przy sobie scyzoryka???
zdyboo

Re: Lubię dźwięk migawki

#494

Post autor: zdyboo »

Ja mam otwieracz z magnesem przyczepiony do lodówki. Wszystko zatem co potrzebne w jednym miejscu mam.

Otwieranie wina korkociągiem ze scyzoryka to czasem mordęga, bo niektóre korki siedzą bardzo mocno. Czasem pomaga postawienie butelki na ziemi, przytrzymanie jej stopami i ciągnięcie dwoma rękoma. Tylko trzeba uważać, żeby się nie przewrócić jak korek nagle wyskoczy, bo wina szkoda.
cz4rnuch

Re: Lubię dźwięk migawki

#495

Post autor: cz4rnuch »

Do samolotu nie zabierzesz tej śmiercionośnej broni jeśli podróżujesz tylko z podręcznym. Ponoć są jakieś takie wynalazki w breloczkach chowane, ale nie testowałem. Raz udało mi się otworzyć butem a tak to zazwyczaj wydłubuję korek. Albo kupuję wino z nakrętką zamiast korka, ale to jest popularne tylko w niektórych krajach. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że m.in. dlatego nie podróżuje się samolotami i że ogólnie lepiej do nich nie wsiadać.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Lubię dźwięk migawki

#496

Post autor: wpk »

Moje to słowa. :)
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Lubię dźwięk migawki

#497

Post autor: Owain »

cz4rnuch pisze: 16 mar 2021, 22:07 Większy problem, przynajmniej w terenie, jest z winem.
Pff. Łatwizna.



Dodano po 1 minucie 8 strzałach znikąd:
A tak serio to metoda z butem wydaje się najmniej upierdliwa :)

Sowy nie są tym, czym się wydają...
zdyboo

Re: Lubię dźwięk migawki

#498

Post autor: zdyboo »

Otwieranie wina w podróży to jest wyzwanie. Jeżeli kupuję w zwykłym sklepie, nawet samoobsługowym, ale nie sieciówce, to ludek za ladą ma korkociąg i poratuje. Na noclegu zwykle się znajdzie jakiś korkociąg, a nawet jak nie to można zejść do recepcji i otworzą. Chyba, że mają surowy zakaz jedzenia i picia w pokojach, ale wtedy można przenieść się na patio lub do lobby.
Co do przemycania zabronionych przedmiotów do samolotu, to żona koledze kupiła jakiś bardzo drogi nóż z ceramicznym ostrzem. reklamowali go jako TSA legal i że w ogóle nie będzie problemu bo skan go nie wykryje. Zabrali mu przy pierwszej kontroli bezpieczeństwa. Z drugiej strony, mąż koleżanki latał często na Maltę nurkować i za każdym razem w podręcznym przewoził nóż nurkowy.
Kiedyś pokrowiec przeciwdeszczowy, zwinięty i schowany w specjalną kieszeń w plecaku, gościowi od kontroli wydawał się cieczą na skanie. Chwile trwało zanim sobie przypomniałem, że ten pokrowiec tam w ogóle jest.
cz4rnuch

Re: Lubię dźwięk migawki

#499

Post autor: cz4rnuch »

Też zazwyczaj proszę by mi otworzyli w sklepie, a jak mieszkam w jakiś guesthouse'ach z kuchnią to otwieracz zawsze jest, choć czasami taki badziewiasty, że i tak się nie da nim nic otworzyć, ale czasami trzeba się trochę wysilić. A ze skanem to kiedyś w Tajlandii, gdy sobie przywoziłem moje piękne lampki z cycuszkami to na lotnisku uruchomiłem całą tę procedurę alarmową, bo facet ze skanera myślał, że bombę przewożę :)
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Lubię dźwięk migawki

#500

Post autor: wpk »

Matko! Dobrze, że Ci ich nie zastrzelili!
ODPOWIEDZ