Lubię dźwięk migawki

crème de la crème
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Lubię dźwięk migawki

#11

Post autor: wpk »

:D
Gundrum pisze: 12 lut 2021, 22:01 Wysoki klik migawki centralnej reż jest piękny.
Centralna dla mnie brzmi jakby zdjęcie się nie zrobiło.
puch24

Re: Lubię dźwięk migawki

#12

Post autor: puch24 »

Gundrum pisze: 12 lut 2021, 21:44 A ile kosztują kable zwykle?
Zwykłe, typowe kable zasilające z końcówką "ósemka" kosztują, powiedzmy, od najtańszych na Allegro po jakieś 1,65 za sztukę (!!!) do, powiedzmy, 20 zł w granicach rozsądku. Kable z końcówką trzybiegunową, jak do zasilaczy komputerów, kosztują nawet od 3,40 za sztukę. Dla mnie jakąś taką sensowną granicą jest, załóżmy, dycha za sztukę, no, powiedzmy, 20 zł jeśli bardzo potrzebuję i muszę kupić drożej w sklepie, w którym jestem, a nie mogę czekać.

Ale na przykład, znaleziony w tej chwili:

GigaWatt LS-1 EVO (LS1EVO) referencyjny przewód zasilający - 1,5m

8514 zł

Dokładnie. Osiem i pół kafla za półtora metra kabla ZASILAJĄCEGO!

Przy takich cenach to w kategoriach cena/jakość wysiadają wszystkie Leiki, Summiluxy, Summicrony, itd. ;-)
Awatar użytkownika
von Boroszlo
Posty: 1225
Rejestracja: 09.2019

Re: Lubię dźwięk migawki

#13

Post autor: von Boroszlo »

Woyt, subtelny szelest listków z początku i ciche pyknięcie na końcu to poezja szeptana.

Nie wiem jak kabel za 8k mógłby ten dzwięk uczynić lepszym :)

Dodano po 1 minucie 7 strzałach znikąd:
puch24 pisze:
wpk pisze: 12 lut 2021, 21:47
puch24 pisze: 12 lut 2021, 21:35 Pamiętajmy jeszcze o dźwięku przysłony automatycznej, która też nie pracuje bezgłośnie.
Lepsza jest półautomatyczna w Zeissach do Exakt i Praktik, którą trzeba było naciągnąć przed zdjęciem jak migawkę.
To tak jak we Fotosnajperze. Strzał zwolnionej przysłony w Tairze 3S jest jedyny w swoim rodzaju.
Rzadko raczej ją przymykałem, bo obiektyw superjasny i tak nie jest, ale jeśli już, to zwykle zwalniałem przysłonę ręcznie i przytrzymywałem pierścień palcem, żeby ją wyhamować.
Dasz posłuchać?
Gundrum von Grynberg
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Lubię dźwięk migawki

#14

Post autor: wpk »

Gundrum pisze: 12 lut 2021, 22:26 Woyt, subtelny szelest listków z początku i ciche pyknięcie na końcu to poezja szeptana.
Przekonałeś mnie. Teraz będę słuchał jak poezji i może zdjęcia lepsze wyjdą...
Awatar użytkownika
von Boroszlo
Posty: 1225
Rejestracja: 09.2019

Re: Lubię dźwięk migawki

#15

Post autor: von Boroszlo »

Obrazek

002.

Rolleiflex 6008 to system najbardziej bezsensowny z tych rewelacyjnych. Jakościowo - hassel seria 500. Wagowo - 3 hassele. Ledwo pełzałem w tych Tatrach. Bezsens polega oczywiście na tym, że poezja migawki zagłuszana jest piskiem motora.

Dodano po 52 strzałach znikąd:
Niżne Tatry 2012 albo 2013.
Gundrum von Grynberg
Awatar użytkownika
von Boroszlo
Posty: 1225
Rejestracja: 09.2019

Re: Lubię dźwięk migawki

#16

Post autor: von Boroszlo »

Niżne Tatry 2012 albo 2013.
Gundrum von Grynberg
puch24

Re: Lubię dźwięk migawki

#17

Post autor: puch24 »

Tapatapapaparampampam...

Kiedyś może nagram tego Taira...

Na jednym kablu zasilającym za 8 i pół tysiąca złotych oczywiście się nie skończy, bo to tylko jeden. A potrzebny jest jeden do transportu CD, drugi do przetwornika DAC, trzeci do przedwzmacniacza, czwarty do lewego wzmacniacza mocy, i piąty do prawego wzmacniacza mocy. A może i szósty do gramofonu na czarne placki. I siódmy do przed-przedwzmacniacza do tego gramofonu.
Więc tego. 7 x 8,5 to już 60 tysięcy na same kable zasilające.

Ale widziałem niedawno ofertę gramofonu za pół miliona, więc już mnie to nie dziwi.

A cenę tych kabli zasilających uzasadnia fakt, że elektrony są w nich ręcznie osadzane na orbitach atomowych w fabryce, przez wykwalifikowanych niemieckich mistrzów, a to musi kosztować.
Awatar użytkownika
von Boroszlo
Posty: 1225
Rejestracja: 09.2019

Re: Lubię dźwięk migawki

#18

Post autor: von Boroszlo »

Rozumiem. Ja mam chińskie słuchawki i jest ok. Migawki zawsze mogę na żywo posłuchać.

Obrazek
003
Mit wysokiego ISO dziwił mnie zawsze.


Obrazek
004
Na filmie jakoś nie było potrzebne.


Obrazek
005
Film 400 dawał radę.


Obrazek
006
A kiedy nie dawał, zdjęć się nie robiło. Bo słabe światło to słabe zdjęcia. Mając dostępne wysokie ISO robię więcej słabych zdjęć.


Obrazek
007
Praga około 2013.
Gundrum von Grynberg
Awatar użytkownika
von Boroszlo
Posty: 1225
Rejestracja: 09.2019

Re: Lubię dźwięk migawki

#19

Post autor: von Boroszlo »

Zdziś.

Obrazek
008
Gundrum von Grynberg
samek

Re: Lubię dźwięk migawki

#20

Post autor: samek »

Gundrum pisze: 13 lut 2021, 18:40 Zdziś.
Jak na Wrocław zimową porą nieźle.

Gdzie chodziliście po Niskich Tatrach?
ODPOWIEDZ