Nokton 40mm f1.2 SE

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Nokton 40mm f1.2 SE

#41

Post autor: vid3 »

Tak bez macania towaru?
Od razu płacić?
zdyboo

Re: Nokton 40mm f1.2 SE

#42

Post autor: zdyboo »

Mhm.

Swoją drogą Ci wybierający z pierdyliarda egzemplarzy mają teraz ciężkie czasy. Galerie pozamykane, ze sklepami różnie. Można tylko zamawiać i odsyłać co najwyżej, ale wiadomo koszty rosną.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Nokton 40mm f1.2 SE

#43

Post autor: Owain »

Hmm. W sumie 80% ostatnio robiłem cv 40 1.4. Jest magiczny. Może 35 1.2 będzie równie. Ale to nie znaczy że nie zrobiłem fajnych zdjęć FE 28/2. 35 1.8 też jest fajne. Jakbym spiął dupsko, kupiłbym luxa 35 1.4. Ale po co. Fociłem u wupsa dream-lensem, nie zabił mnie. Ja, w przeciwieństwie do Towarzystwa, Ahabem nie jestem. Uczę się. Nawet owa Sigma 85 1.4 mi się podoba, zwłaszcza, że jak sie okazuje bokeh ma niema taki sam jak primolpan. :P No dobra, nie, ale tylko w wyjątkowych ujęciach. Ja całe szczęcie nie muszę tym foceniem zarabiać, mam kilka tysiaków na zbyciu, więc to dla mnie tylko fajna zabawa :)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
samek

Re: Nokton 40mm f1.2 SE

#44

Post autor: samek »

Owain pisze: 14 mar 2021, 20:52 Hmm. W sumie 80% ostatnio robiłem cv 40 1.4. Jest magiczny. Może 35 1.2 będzie równie. Ale to nie znaczy że nie zrobiłem fajnych zdjęć FE 28/2. 35 1.8 też jest fajne. Jakbym spiął dupsko, kupiłbym luxa 35 1.4. Ale po co. Fociłem u wupsa dream-lensem, nie zabił mnie. Ja, w przeciwieństwie do Towarzystwa, Ahabem nie jestem. Uczę się. Nawet owa Sigma 85 1.4 mi się podoba, zwłaszcza, że jak sie okazuje bokeh ma niema taki sam jak primolpan. :P No dobra, nie, ale tylko w wyjątkowych ujęciach. Ja całe szczęcie nie muszę tym foceniem zarabiać, mam kilka tysiaków na zbyciu, więc to dla mnie tylko fajna zabawa :)
Nie mogłeś po prostu napisać, że wypiłeś za dużo? Musiałeś tak zawoalowanie?
zdyboo

Re: Nokton 40mm f1.2 SE

#45

Post autor: zdyboo »

Ja w analogowym okresie byłem avid fan of 35 mm, ale jak przyszło do zmniejszania zestawu i czynienia go lekkim kupiłem Voigtka 40/2. Nie odczułem jakiejś wielkiej różnicy z powodu 5 mm węższego szkła, choć już 45 mm to było dla mnie za wąsko na szkło uniwersalne. Potrzeby posiadania na co dzień szkieł dłuższych niż 50 mm nie odczuwam do tej pory.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Nokton 40mm f1.2 SE

#46

Post autor: Owain »

samek pisze: 14 mar 2021, 20:55
Owain pisze: 14 mar 2021, 20:52 Hmm. W sumie 80% ostatnio robiłem cv 40 1.4. Jest magiczny. Może 35 1.2 będzie równie. Ale to nie znaczy że nie zrobiłem fajnych zdjęć FE 28/2. 35 1.8 też jest fajne. Jakbym spiął dupsko, kupiłbym luxa 35 1.4. Ale po co. Fociłem u wupsa dream-lensem, nie zabił mnie. Ja, w przeciwieństwie do Towarzystwa, Ahabem nie jestem. Uczę się. Nawet owa Sigma 85 1.4 mi się podoba, zwłaszcza, że jak sie okazuje bokeh ma niema taki sam jak primolpan. :P No dobra, nie, ale tylko w wyjątkowych ujęciach. Ja całe szczęcie nie muszę tym foceniem zarabiać, mam kilka tysiaków na zbyciu, więc to dla mnie tylko fajna zabawa :)
Nie mogłeś po prostu napisać, że wypiłeś za dużo? Musiałeś tak zawoalowanie?
Wydawało mi się, że tak będzie intelogęntniej. :lol:
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
von Boroszlo
Posty: 1225
Rejestracja: 09.2019

Re: Nokton 40mm f1.2 SE

#47

Post autor: von Boroszlo »

Sebastian, bo szkło to coś jak młotek albo śrubokręt. Jak zrozumiesz czego potrzebujesz, to przestaniesz się miotać i po prostu kupisz.
I będzie to 21mm.

Ta sigma to przecie niezły zakup.
Gundrum von Grynberg
puch24

Re: Nokton 40mm f1.2 SE

#48

Post autor: puch24 »

Ja tylko wrzuciłem, co znalazłem... :-D
Awatar użytkownika
cichykot
Tamarukam
Posty: 1732
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: zewszont

Re: Nokton 40mm f1.2 SE

#49

Post autor: cichykot »

i mały portrecik.
chyba nic nie ruszane jak patrzę po programie.
raw wywołany i tyle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Nokton 40mm f1.2 SE

#50

Post autor: Owain »

No to już wiemy, czemu ten SE jest lżejszy i tańszy. Japońce wycięły z niego cały bokeh! :shock: :lol:
Sowy nie są tym, czym się wydają...
ODPOWIEDZ