Nik Collection

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Meliszipak

Re: Nik Collection

#61

Post autor: Meliszipak »

O losie.
Poszło w kosmos.

Dodano po 56 sekundach:
Jakiś krótki pdf ze skrótami do laita?
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Nik Collection

#62

Post autor: Owain »

Naciśnijże crtl oraz / :)

edit: działa dla każdego modułu osobno, więc musiałbyś sobie zrobić prtSc, ale lepiej wciskać pod każdym modułem ową kombinację:)
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Meliszipak

Re: Nik Collection

#63

Post autor: Meliszipak »

O zbawco!
Teraz to Cię będę mordował
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Nik Collection

#64

Post autor: Owain »

Meliszipak pisze:O zbawco!
Teraz to Cię będę mordował
Obrazek

:mrgreen:
Sowy nie są tym, czym się wydają...
tomek_jj
Posty: 290
Rejestracja: 11.2016

Re: Nik Collection

#65

Post autor: tomek_jj »

puch24 pisze:
Jest (był?) taki japoński program do obsługi RAWów, SilkyPix, opracowany przez Ichikawa Laboratories. Był też dostarczany w wersji okrojonej do danej marki aparatów z niektórymi aparatami,
Intuicja intuicją, ale ten soft dedykowany ma kilka zalet. Na przykład SilkyPix ma bardzo dobry balans bieli. Ma tez specjalna opcję balansu odcienia skóry. Jak inne softy polegną to może dać ładny, naturalny kolor skóry, mimo, że z angielskim słabiej . Zawsze trzeba próbować softów dodawanych do aparatów, bo mają wbudowane dedykowane profile i dają dobre efekty kolorystyczne .
Meliszipak

Re: Nik Collection

#66

Post autor: Meliszipak »

Ja to na czuja jadę, czasem jakiegoś tutka obejrzę, kiedy czytałem jakieś podstawy.
Ale nie ma żartów, wywoływanie poważna sprawa, zwłaszcza do wydruków w większych formatach.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: Nik Collection

#67

Post autor: Owain »

Wielu fotografów na używaniu w zdjęciach głębokich czerni zbudowało swój styl. Na przykład Greg Gorman regularnie przetwarza swoje czarno-białe portrety w taki sposób, aby fotografie wykonywane na czarnym tle drukowane były w litej czerni. M. Evening

Tak mi się przypomina pierwsze zdjęcie wrzucone na nikoniarzy, jeszcze z k200d, gdzie je skopiowano i na siłę wyciągano z cienia, choć w tym cieniu specjalnie niewiele było widać, bo szło o kolor wschodu słońca i kominy wsk...

Dodano po 40 minutach 13 sekundach:
Druga korzyść z pracy z Vibrance polega na tym, że opcja ta ma w budowaną ochronę tonów skóry osób rasy białej, która powinna wyfiltrować kolory mieszczące się w tym zakresie.

Czy LR to program rasistowski ;) :D
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Ligo

Re: Nik Collection

#68

Post autor: Ligo »

No ba, właśnie niedawno mówiłem, że sowy nie są tym, czym się wydają... ;-)
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5643
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nik Collection

#69

Post autor: danz1ger »

wtyczki nik collection jako stojące samotnie (🤔) aplikacje szukają pary do pobrania na https://nikcollection.dxo.com.
A jednak ktoś kręci.
samek

Re: Nik Collection

#70

Post autor: samek »

danz1ger pisze: 17 gru 2017, 01:47 wtyczki nik collection jako stojące samotnie (🤔) aplikacje szukają pary do pobrania na https://nikcollection.dxo.com.
Swoje NIKi mam jeszcze od czasów dawnych mocno płatnych. I nawet z 4 filterki z całości używam :)
I czekam co DXO z tego wymodzi. Może tak być, że jak to zsumują ze swym programem, to będzie to mój kolejny programowy zakup.
ODPOWIEDZ