Nik Collection

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
nordenvind

Re: Nik Collection

#71

Post autor: nordenvind »

Samek, kupiłem za Tobą Affinity, głównie z powodu warstw... i jakoś leży odłogiem :)
Wolę darmowe DXO i CO1.
Awatar użytkownika
rbit9n
Ribitibi
Posty: 9432
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Kolonia pod Rzeszowem - Za Torem

Re: Nik Collection

#72

Post autor: rbit9n »

ja wolę dwutlenek węgla, hemoglobina, taka sytuacja.
nie, nie tobie ja służę, ja służę bzdurze!
Awatar użytkownika
danz1ger
Posty: 5643
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nik Collection

#73

Post autor: danz1ger »

samek pisze: 17 gru 2017, 13:23
danz1ger pisze: 17 gru 2017, 01:47 wtyczki nik collection jako stojące samotnie (🤔) aplikacje szukają pary do pobrania na https://nikcollection.dxo.com.
Swoje NIKi mam jeszcze od czasów dawnych mocno płatnych. I nawet z 4 filterki z całości używam :)
I czekam co DXO z tego wymodzi. Może tak być, że jak to zsumują ze swym programem, to będzie to mój kolejny programowy zakup.
dpreview.com: "The Nik Collection in its present state will continue to be offered for free – for now."

"DxO will offer a new flagship application called PhotoLab, a version of OpticsPro that will incorporate Nik Collection's U Point technology." podobno w przyszłym roku.
A jednak ktoś kręci.
samek

Re: Nik Collection

#74

Post autor: samek »

nordenvind pisze: 17 gru 2017, 16:45 Samek, kupiłem za Tobą Affinity, głównie z powodu warstw... i jakoś leży odłogiem :)
Wolę darmowe DXO i CO1.
Hmm... No jakby Ci to powiedzieć. U mnie na razie też leży :)
Jednak wciąż staryfotoszop.
Ale nigdy nie wiadomo!
nordenvind

Re: Nik Collection

#75

Post autor: nordenvind »

samek pisze: 18 gru 2017, 21:07 Ale nigdy nie wiadomo!
Dodatkowo trza mieć kupę czasu aby ogarnąć całą guzikologię w Affinity :)
Trochę mnie ta "intuicyjność" zniechęciła....
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Nik Collection

#76

Post autor: wpk »

Westchnął cicho nasz koziołek
I znów poszedł biedaczysko
Po szerokim szukać świecie
Tego co jest bardzo blisko...


:mrgreen:
samek

Re: Nik Collection

#77

Post autor: samek »

nordenvind pisze: 19 gru 2017, 17:17 Dodatkowo trza mieć kupę czasu aby ogarnąć całą guzikologię w Affinity :)
Trochę mnie ta "intuicyjność" zniechęciła....
No w sumie to na 100% to nie wiem, ale generalnie uważam, że wszystko się da.
I z Affinity też se dam radę. Jak będę musiał.
Ale na razie mój pudełkowy jeszcze fotoszop daje radę. I tu tkwi przyczyna, że tylko z ciekawości włączam czasami Affinity.
Z nim się zapewne zaprzyjaźnię gdy naraz posiadana fotoszopa odmówi współpracy. Bo np. system kompa będzie nie halo.
Bo fotoszopy jak na razie nie planuję odnawiać. I chyba tak zostanie.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Nik Collection

#78

Post autor: wpk »

Panowie, ja Was nie rozumiem. A konkretniej tego Waszego ciągłego poszukiwania "Jedynego Doskonałego Graala" w oprogramowaniu do edycji zdjęć.
Czemu nie możecie poprzestać na czymś, co jest przez Was sprawdzone i dobrze Wam działa?
Jeśli takiego jeszcze nie macie, bo zaczynacie dopiero "przygodę z fotografią" - to mógłbym zrozumieć. Szukajcie, a znajdziecie!
Ale to przecież nie Was dotyczy. :mrgreen:
Nowe body - tej, lub innej marki - OK...
Ale soft? Z wywróceniem do góry dnem całego workflow, archiwum, historii, presetów?
Bo w tym innym/nowym clarity lepiej w oczy bije - o całe 6.7%, a umarłego można wyciągnąć z trumny o 3.5% bardziej, niż w starym?
Bo dają za darmo? Raz jedni Annasza, innym razem drudzy Kajfasza? Bo trzeba raz na jakiś czas dopłacić kilka stów do nowej wersji swojego?
Hardkorowcy jesteście.

Ja cenię sobie święty spokój, a moje własne nerwy są dla mnie ponad wszystko.
Więc jeśli moje zdjęcie nie da się zadowalająco obrobić w tym, co mam i do czego się przez lata przyzwyczaiłem, to znaczy, że to zdjęcie jest do dupy, i żaden nowy, cudowny soft mu nie pomoże.
puch24

Re: Nik Collection

#79

Post autor: puch24 »

Zapewne masz dużo racji.
To znaczy, zapewne nowe oprogramowanie może mieć lepsze możliwości, lepsze algorytmy i funkcje, pozwalające lepiej wydobyć te przysłowiowe cienie i światła, albo/i ułatwiające wykonanie zaplanowanego zadania.
Dwuznaczne zdanie "lepsze wrogiem jest dobrego" jest dobrą ilustracją tej sytuacji. Bo rozumiem dążenie do nowego, a jednocześnie cholernie nie chce mi się uczyć czegoś, jeśli nie muszę.
cz4rnuch

Re: Nik Collection

#80

Post autor: cz4rnuch »

Gorzej jak się człowiek przyzwyczai do wersji pudełkowej LRa a ta sobie znika. Na razie mam spokój, ale jeśli sobie kiedyś kupię jakąś nowszą aparatkę to jej RAWki pewnie nie będą śmigać na 5.7 a nie zamierzam co miesiąc płacić abonamentu za możliwość obrabiania fotek z psami i kotami. Za jakiś czas przyjdzie się pożegnać z LR, bo Adobe ssie.
ODPOWIEDZ