DALL·E 2

o kulturze i sztuce innej niż fotograficzna
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: DALL·E 2

#11

Post autor: wpk »

vid3 pisze: 18 gru 2022, 20:28 Wariacje na liczbę palców u dłoni
A da się na liczbę cycków?
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: DALL·E 2

#12

Post autor: vid3 »

Sprawdź.
Odpowiedni materiał wsadowy i popatrzymy.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: DALL·E 2

#13

Post autor: wpk »

Ja??? Apage!!!
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: DALL·E 2

#14

Post autor: vid3 »

Ja wykorzystałem już większość darmowego kredytu.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: DALL·E 2

#15

Post autor: wpk »

Pora wziąć we Frankach.
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: DALL·E 2

#16

Post autor: vid3 »

Argentynach.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: DALL·E 2

#17

Post autor: Owain »

Dzień dybry.
Nie wszyscy mają facebooka, więc wrzucę linka ale też fotki przez imgura (symptomatyczne, imgur po raz pierwszy zapytał mnie czy nie jestem robotem).
Gość nazywa się Jonas Peterson, chyba Kanadyjczyk i jest fotografem ślubnym. -> https://www.facebook.com/jonaspetersonphotography/
Ale zaczął wrzucać coś takiego, co nie wiem jak ugryźć. Ponieważ w opisach niemal nie ma nic a on pisze jakieś powiastki filozoficzno-życiowe (chyba, że nie doczytałem, aż tak nie jestem biegły w angielskim), tylko odrobinę wyczytałem, że to robione przy pomocy AI. Gdzieś o tym sam wspomniał, no i wskazuje na to częsty problem z dłońmi/ilością palców, na co ktoś w komentarzach zwrócił uwagę, że to częste przy AI.
Tylko nie moge ogarnąć, bo doprawdy wiele z tych prac mnie poraziło w sensie pozytywnym, jak gość to robi (Waszym zdaniem). Czy wrzuca do tej AI foty jakoś tam obrobione i potem bawi się w programach graficznych? Obrazki przypominają mi wiele pracochłonnych grafik artystów SF, jakich wiele widywałem przez lata czytając Fantastykę i Nową Fantastykę. Ale tam to były pracochłonne prace od podstaw, aerografem itp. A tutaj... z jednej strony, nie wygląda to na dzieło samej AI, bo jest zbyt perfekcyjne, z drugiej, na wielu pracach sa błędy w liczbie palców, pokrzywione dłonie itp. Jesli gość robi postprodukcję po AI, to by to poprawiał. Ponato do osiągnięcia takich efektów twarzy, jak genialnego rysownika, to albo potrzeba kupy talentu i programów bardziej zaawansowanych niż Photoshop, Ilustrator itp. albo ja sie nie znam.
No ciekaw jestem Waszej opinii.
Z drugiej strony coś bym się więcej dowiedział o tego typu programach, dostępie, możliwościach itp. Pewnie mogę sobie sam góglować, ale jak mi podeślecie przydatne linki - będę wdzięczny.
Ja uwielbiam grafikę, choć sam jestem beztalenciem. Uwielbiam łączenie rzeczywistego z nierzeczywistym. Uwielbiam takie rzeczy jak poniżej, choc nie wiem w ogóle jak do tego podejść, czy to jest w ogóle twórcze, odtwórcze, deus ex machina, czy co.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: DALL·E 2

#18

Post autor: wpk »

Straszne.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14716
Rejestracja: 11.2016

Re: DALL·E 2

#19

Post autor: Owain »

Prawda? Nie wiem czy chodzi Ci o odbiór "artystyczny" czy o zgrozę jak - mimo wszystko - owa AI sobie radzi.... albo jak przerażająco pełza wokół czegoś... a Widziałeś to co dziś Herr X wrzucił, przerobionych przez AI na dzieci Siouxsie, Iana Curtisa, Blixy Bargelda, Roberta Smitha, Shane McGowana, Iggy Popa itd...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: DALL·E 2

#20

Post autor: wpk »

O wszystkie trzy aspekty.
ODPOWIEDZ