Obiektywy Adaptall/Adaptall2

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
ODPOWIEDZ
trumil9

Obiektywy Adaptall/Adaptall2

#1

Post autor: trumil9 »

Moze przydaloby sie zalozyc dzial z tymi obiektywami, z ktorych niektore z powodzeniem sa wykorzystywane do chwili obecnej a hostoria powstawania coraz to nowych konstrukcji na pewno przyczynila sie do przyyspieszenia udoskonalania optyki do wszystkich systemow jakie byly i sa uzywane w chwili obecnej. Aby dac przyklad z czym mamy doczynienia sugerowalbym odwiedzenie strony http://www.adaptall-2.com i z lewej kolumny linkow wybrac SP Adaptall-2 lenses. W tej chwili z malymi wyjatkami wiekszosc z obiektywow na tej stronie schodza w kierunku cen budzetowych a ich jakosc jezeli chodzi o performance jest czesto porownywalna do nowych konstrukcji. Dodatkowo przy zastosowaniu najbardziej popularnej przejsciowki tak aby uzyskac mocowanie M42 i dolozeniu adaptera z chip uzyskujemy potwierdzenie ostrosci. Poznizsze zdjecia zostaly wykonane w ten sposob K10d, ktory ma stabilizacje w korpusie. Dodatkowym utrudnieniem byl fakt, ze zdjecia byly robione przez podwojna zespolona szybe. Mam gdzies jeszcze zdjecie kujota wykonane chyba tym obiektywem, jak znajde - doloze.

Tamron SP AD2 80-200/2.8 Mod 30A

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
trumil9

Re: Obiektywy Adaptall/Adaptall2

#2

Post autor: trumil9 »

Znalazlem jedno ze zdjec kujota. Tez przez podwojna szybe, przy zapadajacym zmroku, troche przez galezie. Kujoty bardzo czesto podchodza pod domy na wioskach czy malych miasteczkach, zwlaszcza w okolicach parkow i obszarow lesnych. Szukaja malych zwierzat, porywaja psy i koty. Dorosly samiec potrafi blyskawicznie zabic psa nawet wiekszego od siebie z wyjatkiem ras agresywnych.
Piekne zwierze. Nie krzyzuje sie z psami tak jak wilk, albo zabija albo ucieka.

Obrazek
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Obiektywy Adaptall/Adaptall2

#3

Post autor: vid3 »

Fajny ten kujot.

Kuźwa, takie zapomniane wątki jak perełki w starej szufladzie.
Człowiek fajowe fotki wstawił i nikt mu nawet nie raczył odpowiedzieć.

Dodano po 3 minutach 22 strzałach znikąd:
Miałem zadać na priv ale co tam ...
Odpowiedź znam czyli pytanie retoryczne.
Pytanie kieruję do Woytka - jedynego znanego mi i obeznanego w tym temacie biegłego.

Rozważam kupno zooma 24-70 do A7II.
Który z dostępnych na rynku będzie wart swojej ceny

i lepszy w kategoriach w kolejności waga/wymiary/jakość obrazka/cena od FE 24-240 ?

Nie może być ani cięższy ani większy i musi być korzyść optyczna od tegoż właśnie wspomnianego którego tak jak Woytek posiadaczem jestem.

Do fotografowania ludzi od zera do 25 metrów.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38825
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Obiektywy Adaptall/Adaptall2

#4

Post autor: wpk »

Krzysiek, dziękuję, ale ani nie jestem obeznanym, ani tym bardziej biegłym. Raz, może dwa w życiu dotykałem 24-70 od Nikona, a było to lata temu. Dotykałem, ale nie robiłem zdjęć. Moja "wiedza" to chyba tylko czytanie ślinotoku na N. w A7 - jednym okiem, bo przez drugie mi to natychmiast wylatuje.
Więc dupa.
Ogólnie, to chyba każdy będzie obrazkowo lepszy niż 24-240, ale to przecież wiesz. ;)

PS Co przegrałem?
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8573
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Obiektywy Adaptall/Adaptall2

#5

Post autor: vid3 »

Właśnie obawiałem się, że tak odpowiesz ...
Muszę coś nabyć do fotografowania fryzur i człowieków na imprezach.
Ale nie może to być kloc i za rozsądne pieniądze.

Dodano po 4 minutach 8 strzałach znikąd:
Brzydkie mają wiewiórki w tej Californi.
Kojoty fajne ale koty nosem wciagają.
puch24

Re: Obiektywy Adaptall/Adaptall2

#6

Post autor: puch24 »

Ale obiektywy Tamron Adaptall 2 fajne...
Pamiętałem, że ten temat gdzieś jest, ale zamiast tu dopusać moje nędzne brawężenia o Adaptall 2, dopisałem je do "mojego" Tamrona.
Zdjęcia Wojtka Trumila tym Tamronem 2,8/80-200 są bardzo fajne.
To był jeden z pierwszych takich po Nikkorze 2,8/80-200.
ODPOWIEDZ