Polaris 135/1.8

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
ODPOWIEDZ
trumil9

Polaris 135/1.8

#1

Post autor: trumil9 »

Jeden z najasniejszych 135ek kiedykolwiek wyprodukowanych. M42. Cale szczescie trafila mi sie dosc dobra kopia, byl tam jakis problem z mocowaniem, cena niska wiec pobilem. Ciezki (porownanie z 85L), niewdzieczny ale trzymam go do tej pory z uwagi na jakosc optyki i bokeh. Do eosa nie podpinalem. Nizej wszystko K10d.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Metanoia

Re: Polaris 135/1.8

#2

Post autor: Metanoia »

Aberrator I zwany Wielkim !
puch24

Re: Polaris 135/1.8

#3

Post autor: puch24 »

Aberrator Chromatyczny. Bo są jeszcze Aberratorzy Sferyczni, Komatyczni, Dystorsyjni, Astygmatyczni i, ostatecznie, Kurwacyjni... ;-)

Taki Polaris wisi obecnie na Alledrogo.
Wygląda na to, że dokładnie ten sam albo bardzo podobny obiektyw w latach 70-tych sprzedawany był też jako Porst, Soligor, Apollo, Samigon, Weltblick, Formula 5, Spiratone, a także Sigma lub Sigmatel, być może także Vivitar, a jego producentem była prawdopodobnie Tomioka albo Tokina.

Tu: http://www.pbase.com/pganzel/samigon_13 ... _maxxum_7d można zobaczyć zdjątka (ciekawy bokieł!), a tu: http://allphotolenses.com/lenses/item/c ... rettyPhoto poczytać o tym obiektywie.

Kiedyś w jakimś piśmie zagranicznym przeglądałem test jednego z tych obiektywów, no i pod względem jakości obrazu (ostrości, itd.) rekordów raczej nie pobił, ale oczywiście uznano, że to cena za jasność.
trumil9

Re: Polaris 135/1.8

#4

Post autor: trumil9 »

znalazlem jeszcze sample zrobione tym obiektywem, na body Pentax k10d, bokeh'y
na forum pentax i jeden portret

Obrazek
puch24

Re: Polaris 135/1.8

#5

Post autor: puch24 »

Fajne!
trumil9

Re: Polaris 135/1.8

#6

Post autor: trumil9 »

dzieki
namoamo

Re: Polaris 135/1.8

#7

Post autor: namoamo »

Czemu nie masz tutaj własnej galerii? Masz co pokazać, chętnie bym zobaczył więcej.
trumil9

Re: Polaris 135/1.8

#8

Post autor: trumil9 »

Eeee tam moze kilka fajnych zdjec by sie znalazlo, reszta to pstryki, to co jest dobre to dopiero bedzie i wtedy zapostuje. Ale dziekuje z mile slowa. Wpadlem kiedys w nalog kompletowania wielu serii obiektywow, zabraklo czasu na robienie zdjec. Przez 2 lata zgromadzilem ponad tysiac stalek najrozniejszych firm, pozniej zaczalem wyprzedawac i znowu zabraklo czasu na robienie zdjec z prawdziwego zdarzeniaa, pozniej zaczalem pracowac jako fotograf i znowu nie mialem czasu na zdjecia, musialem robic to co musialem.

Czesc zbioru Orestegor, i z pozniejsza nazwa Pentacon, rozne wersje 135/28, te obiektywy, bardzo zreszta cenione maja ksywke bokeh monster

Obrazek
puch24

Re: Polaris 135/1.8

#9

Post autor: puch24 »

Fajne!

Ja mam trochę podobnie, tony szkła, metalu i plastiku, zero fajnych zdjęć, a jedynym efektem jest wieczny brak kasy i nic poza tym. :-(
namoamo

Re: Polaris 135/1.8

#10

Post autor: namoamo »

puch24 pisze:Fajne!

Ja mam trochę podobnie, zero fajnych zdjęć
A gdzie można to zweryfikować?
ODPOWIEDZ