Jupiter 3, 1,5/50

o prawdziwych obiektywach ze szkła i metalu
puch24

Re: Jupiter 3, 1,5/50

#11

Post autor: puch24 »

Ja rozumiem, że stary, że kultowy, itd., ale gdzieś powinny być granice rozsądku...
Awatar użytkownika
_13_jacek
Solona Alicja
Posty: 978
Rejestracja: 11.2016

Re: Jupiter 3, 1,5/50

#12

Post autor: _13_jacek »

puch24 pisze:Ja rozumiem, że stary, że kultowy, itd., ale gdzieś powinny być granice rozsądku...
Polaczki :roll:
:evil:
"wogrodachpamięciwpałacusennychmarzeń"
Tom4sz

Re: Jupiter 3, 1,5/50

#13

Post autor: Tom4sz »

A rozsądna cena wg was to jaka byłaby? Nie, to nie ja sprzedaję :twisted:
puch24

Re: Jupiter 3, 1,5/50

#14

Post autor: puch24 »

Nie no, w sumie masz rację. Cena jest umowna. Tzn. ja bym tyle nie zapłacił, ale... np 800 zł za używanego Nikkora 1,4/50 to cena OK, więc w sumie i za takiego Jupitera też może być OK. Ale przeważnie chodziły taniej. Natomiast chodzi mi o to, że poprzednio obiektyw osiągnął niższą cenę na licytacji i najwidoczniej do sprzedaży nie doszło, pewnie sprzedającemu nie spodobała się zbyt niska cena?
Awatar użytkownika
_13_jacek
Solona Alicja
Posty: 978
Rejestracja: 11.2016

Re: Jupiter 3, 1,5/50

#15

Post autor: _13_jacek »

puch24 pisze:Natomiast chodzi mi o to, że poprzednio obiektyw osiągnął niższą cenę na licytacji i najwidoczniej do sprzedaży nie doszło, pewnie sprzedającemu nie spodobała się zbyt niska cena?
Miałem w obserwowanych. Nie było ceny minimalnej także teges... :roll:
"wogrodachpamięciwpałacusennychmarzeń"
puch24

Re: Jupiter 3, 1,5/50

#16

Post autor: puch24 »

No niestety ludzie tak często robią. Wystawiają coś na aukcji bez ceny minimalnej (bo za to trzeba dodatkowo zapłacić), a potem po zakończeniu odmawiają sprzedaży, gdy cena ich nie zadowala.
Tom4sz

Re: Jupiter 3, 1,5/50

#17

Post autor: Tom4sz »

Bo ludzie jacy są, każdy widzi. Czy jakoś tak.

Wiem, wiem, wszystko jest warte tyle, ile ktoś jest skłonny za to coś zapłacić. Ale serio pytałem o rozsądną cenę, tak dla świadomości własnej, żeby się nie naciąć w przyszłości.
Ligo

Re: Jupiter 3, 1,5/50

#18

Post autor: Ligo »

To są rzeczy coraz rzadsze, powoli się wykruszają.
Kiedy zostanie ostatni, pójdzie na aukcji Sotheby’s za okrągły milion. ;-)
puch24

Re: Jupiter 3, 1,5/50

#19

Post autor: puch24 »

To też prawda.
Gdy widziałem Jupitery 3 na Allegro, to chodziły po jakieś 150, 200, 250, może 300 zł. Ale może się mylę. Spróbuj wyguglać jakieś stare, zakończone aukcje.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38800
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Jupiter 3, 1,5/50

#20

Post autor: wpk »

W końcu zapłaci jakiś nieszczęśnik, świeżo zarażony wirusem bokehu przez Tomaszka Widłaka. :D

PS Reasumując, trzeba kupić pierwowzór, czyli Sonnara.
ODPOWIEDZ