W poszukiwaniu Św. Grilla

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14731
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#4341

Post autor: Owain »

Mam chomika. Czas nie na zakupy, ale już dawno nie kupowałem jakiego szkiełka, a ckni mi się za czymś z fajnym obrazkiem. Cały czas myślę, by wziąć na testy cv 35/1.2 SE i cv 40/1.2 SE i z czystej ciekawości zrobić OKD w stosunku do mego cv 40/1.4. Uwielbiam look voigtlanderów, mimo, że niedoskonałe a kolory z nich okropne. Z kolei nie chce mi się rypać z czymś pleśniakowym, więc chciałbym by miało co najmniej styki pod bagnet E, ale może być manual. Albo coś z AF ale nie takie nudne jak Sigma ;) I nie tak wielkie i tak drogie jak zeissy i GMy. Nie wiem, jakieś laowy, mitakony, summicrony, artisany... Jeszcze łamię się nad jakimś voitkiem z serii APO-lanthar, są doskonałe ale ciemne dość, choć powyżej 50mm to f2 czy f2,5 już coś można poszaleć.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38838
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#4342

Post autor: wpk »

Popatrz na profil Czornego - on ciągle lansuje jakieś takie.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14731
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#4343

Post autor: Owain »

wpk pisze: 09 mar 2022, 19:37 Popatrz na profil Czornego - on ciągle lansuje jakieś takie.
Ale gdzie? i czy en face nie może być?
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38838
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#4344

Post autor: wpk »

Morze.
Awatar użytkownika
abishai
Osia mówiła - Abiszabi
Posty: 1521
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Swindon

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#4345

Post autor: abishai »

Owain pisze:… Jeszcze łamię się nad jakimś voitkiem z serii APO-lanthar, są doskonałe ale ciemne dość, choć powyżej 50mm to f2 czy f2,5 już coś można poszaleć.
Widzę że nie tylko mnie kuszą te APO-lanthary, jak byś zrobił OKD zanim sam nakarmie swojego chomika, było by miło;)
Myślisz o którym dokładnie? Bo mnie chomik po nocach wyje do 35tki i zezuje w strone 50tki.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14731
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#4346

Post autor: Owain »

abishai pisze: 09 mar 2022, 21:26
Owain pisze:… Jeszcze łamię się nad jakimś voitkiem z serii APO-lanthar, są doskonałe ale ciemne dość, choć powyżej 50mm to f2 czy f2,5 już coś można poszaleć.
Widzę że nie tylko mnie kuszą te APO-lanthary, jak byś zrobił OKD zanim sam nakarmie swojego chomika, było by miło;)
Myślisz o którym dokładnie? Bo mnie chomik po nocach wyje do 35tki i zezuje w strone 50tki.
Ale APO? Jeśli APO, to bardziej 50, bo ciemniejsza f większą robotę zrobi na dłuższej ogniskowej. Z drugiej strony jestem w stanie ponieść wyzwanie zamówienia tych 35/40 1.2 SE od voitka i porównać z moim cv 40/1.4 bom wielce ciekawy. I to w kontekście ogólnego looku obrazka, bo jak wiadomo niedoskonałości czynią czasem klimacik. Trzeba przy tym mocno pamiętać do czego ma być dany obiektyw, dla mnie raczej cz-b i z odległości 1-10 m. APO na pewno są doskonalsze, ale przez to że doskonalsze, być może chujowsze :D Oby ich minusy nie przesłaniały nam ich plusów. :D
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14731
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#4347

Post autor: Owain »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38838
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#4348

Post autor: wpk »

Bez sensu.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14731
Rejestracja: 11.2016

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#4349

Post autor: Owain »

wpk pisze: 21 mar 2022, 21:20Bez sensu.
Innej odpowiedzi się nie spodziewałem. Cóż, nawet solidnego OKD mi sie nie chce wrzucać. Zbierałem sie ze dwa lata by nabyć na Kuźniara SE 35 1.2 i SE 40 1.2 i porównać z mym 40 1.4. Chyba kryzys ogólny i chomik mnie przymusił, ale gówno wiem. SE 35 1.2 wcale nie jest jakiś wybitnie wybijający się, mimo niby innej konstrukcji i 12 listków, nawet nie wrzucam, bo decyzja czy nie zostawić SE 40 1.2 jako odpowiadająca ogniskowa. Ale SE 40 1.2, mimo, że ostrzejszy na 1.2 niż 40 1.4 na 1.4 ale... ogólny ograzek jakiś taki jakby nijaki, bokeh mniej charakterystyczny, CA znacząco większa, bokeh cebulowy... Dodatkowo powiększenie przy obrocie pierścieniem tylko do pierwszego poziomu, pewnie jutro wezmę "na miasto" ale... No nie mam przekonania. Wiem, że obrazki za małe ale mnie się wiecej nie chce jakoś.
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38838
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu Św. Grilla

#4350

Post autor: wpk »

Bez sensu.
ODPOWIEDZ