Właśnie obejrzał-żem/polecam

o kulturze i sztuce innej niż fotograficzna
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gdama
Gdriada
Posty: 2363
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk/Jantar

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#1371

Post autor: Gdama »

Średni. Moim zdaniem.
I długi ;)
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38835
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#1372

Post autor: wpk »

No to średni czy długi w końcu? Bo że nie krótki, to już wiem.
cz4rnuch

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#1373

Post autor: cz4rnuch »

Size doesn't matter.
Herr X

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#1374

Post autor: Herr X »

Wielu było filmowych Vincentów, ale ten mnie zaczarował.

Awatar użytkownika
Gdama
Gdriada
Posty: 2363
Rejestracja: 11.2016
Lokalizacja: Gdańsk/Jantar

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#1375

Post autor: Gdama »

wpk pisze: 27 lis 2019, 16:44 No to średni czy długi w końcu? Bo że nie krótki, to już wiem.
:mrgreen:

Długość mi nie wadziła, oglądałam w miłym kinie z wyszynkiem 8-)
Ale film nie porwał mnie. Nie będę jednak specjalnie zniechęcać - byli tacy, co wychodzili zachwyceni.

Obrazek
cz4rnuch

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#1376

Post autor: cz4rnuch »

Może tym wyszynkiem zachwyceni?
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38835
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#1377

Post autor: wpk »

Zaczęlim ten Irlandczyk oglądać i uślim. Będzie tedy na raty, niczym sitcom. Ale póki co nudny czegoś, i napięcie nie rośnie.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14719
Rejestracja: 11.2016

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#1378

Post autor: Owain »

No a ja czekam na tego netflixowego Wiedźmina. Czekam z mieszanymi uczuciami, bo jestem wielkim fanem literatury Sapka, Wiedźmina czytałem od lat 80tych, od pierwszego opowiadania w Fantastyce. Później, już w Nowej Fantastyce nawet wydrukowali moją małą polemikę z Sapkiem :> Jednak w grę CD projektu nigdy nie grałem, nie kręcą mnie takie gry, zresztą fenomenem Wiedźmina był kunszt pióra Sapkowskiego. Czekam z mieszanymi uczuciami, bo choć nie da się zrobić większego gówna niż zrobił Brodzki (z gumowym smoczątkiem ciagniętym na sznurku i krasnoludami w motocyklowych kaskach miast hełmów), to jednak produkcja Netflixa będzie daleka od mojej wizji wiedźmińskiego świata. Ja rozumiem poprawność polityczną oraz utylitaryzm, fakt, że serial musi się "sprzedać" i w krajach arabskich, no ale kurwa mać. Dla mnie Wiedźmin jest mocno osadzony w kulturze i mitologii słowiańskiej, pewnej przaśności, z językiem stylizowanym na sienkiewiczowski a słowiańskość ma w nim większą komponentę niż nordycko-tolkienowskie elfy i krasnoludy. A tymczasem jak widzę, Yennefer - z urody typowa Iranka. Królowa Calanthe - typowa Cyganka. Elfy - murzyni. Zamiast mieczy - szabelki z Prince of Persia. Zamiast podrdzewiałych pancerzy i roniących kolucha kolczug - wamsy z Sułtanki Kosem. Widać producenci "od kasy" mieli, co zresztą zrozumiałe, więcej do gadania od producentów wykonawczych Bagińskiego i Sawko. Sam Wiedźmin ugruntował mi się rysunkami B. Polcha, a w jego roli widziałbym raczej kogoś w stylu młodego Rutgera Hauera, czy nawet naszego Bogusia Lindy z wykrzywionym uśmiechem, jakiegoś styranego brzydala, a nie gogusia w stylu Henrego Cavilla.
Oglądnąć oglądnę, ale obawiam się że z dużym niesmakiem i zażenowaniem.

Dodano po 4 minutach 6 strzałach znikąd:
Poza tym to ja jestem Wiedźmin :P

Obrazek
Sowy nie są tym, czym się wydają...
cz4rnuch

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#1379

Post autor: cz4rnuch »

No raczej bedzie niesmak, bo już się uprzedziłeś :) Od początku zapowiadano, że raczej nie będzie słowiańskich klimatów, więc to nie jest serial dla fanów książek. Mi też mordka supermana nie pasuje do Wiedźmina, ale z chęcią obejrzę, bo traktuję to jak kolejny amerykański odmóżdżacz. Jeśli tylko coś wyjdzie poza schemat netflixowy czyli napierdalanki i fx to będę zadowolony. I najlepsze, że pewnie wciągnę to w jedną sobotę. Pizza, browarek, w połowie maratonu rozprostowanie kości. Miodny dzień się zapowiada.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14719
Rejestracja: 11.2016

Re: Właśnie obejrzał-żem/polecam

#1380

Post autor: Owain »

Ale ten serial ma być co tydzień przez 8 tyg czy na raz tak jak kiedyś wrzucali House of Cards?
Sowy nie są tym, czym się wydają...
ODPOWIEDZ