Outdoren Kapoten Ke?

wszystko, co chcielibyście wiedzieć o technice, ale boicie się zapytać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Outdoren Kapoten Ke?

#1

Post autor: Owain »

Pytanie jak zwykle kieruję do tych, co mają coś do napisania a nie do yaycarzy :P

Że w ramach rehabilitacji dużo chodzę, a idą słotne dni, może ktoś poradzi jakąś jesienną kapotę. Idzie o rodzaj, a nie o firmę, ale konkretne linki wskazane. Mam ja niejakie doświadczenie w tym sensie, że mam moc ciuchów z firmy attiq, które są ekstra, najlepsza jest bielizna termoaktywna ale bluzy i polary też spoko. No ale nie chroni to przed deszczem, wiatrem. Z kolei nabyłem już kilka lat temu kurteczkę przeciwdeszczową Marmota, przecenioną z 600 zł na 300 zł, nie wiem kurwa za co tyle liczą, no ale lichotka ta cos tam chroni przed deszczem, ale nic przed wiatrem, bo bo wiadomo, jest oddychająca, ma pod spodem membranę a la plaster miodu i poza tym że się dziadostwo gdzieś rozkleja, spełnia swoją funkcję jako emergency w czasie deszczu wyciągnąć z plecaka, bo zwinięta nic nie waży i niewiele zajmuje. No więc obecnie muszę się yebać, że polar albo bluza termoaktywna i ta kurtełka. Wolałbym coś jednego. Mam co prawda softshel jakiś niby niezły, ale jest gówniany, bo niby coś tam od deszczu chroni, ale już od wiatru licho a zimno w nim jak pieron, a dodatkowo gówno odprowadza wilgoć. Więc co byśta polecili, żeby i trochę grzało i trochę przed deszczem chroniło a i lekko oddychało?
Sowy nie są tym, czym się wydają...
nordenvind

Re: Outdoren Kapoten Ke?

#2

Post autor: nordenvind »

Nie nooo... na jesień to koniecznie płaszcz od Burberry :mrgreen:
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Outdoren Kapoten Ke?

#3

Post autor: wpk »

Szukaj parasola z kurtyną powietrzną i promiennikiem ciepła.
cz4rnuch

Re: Outdoren Kapoten Ke?

#4

Post autor: cz4rnuch »

Dla takiego dżentelmena jak Owi to oczywiście płaszcz, parasol i rękawiczki z zadu pawiana, jak sugerują koledzy, ale od siebie dodam 3in1, zupełnie niehipsterskie, niemodne już od wielu lat, ale dla mnie spoko. Akurat też mam od świstaka i oczywiście też uważam nie nie warte swojej ceny, ale w promie jest OK. Podpinka robi za polar, nawet niebrzydki, ale można ją zamkiem na stałe przytroczyć do tego przeciwdeszczowca i chodzić w tym nawet zimą. Byle jakichś wielkich mrozów nie było. Cycki się za bardzo nie pocą, sprawdzałem, nie przemaka i dobra na wiatr, choć to dopiero sprawdzę w Patagonii, ale na naszą warunki myślę, że wystarczy.
Awatar użytkownika
Owain
Nasz Czelnik
Posty: 14707
Rejestracja: 11.2016

Re: Outdoren Kapoten Ke?

#5

Post autor: Owain »

Czyli?
Sowy nie są tym, czym się wydają...
Awatar użytkownika
vid3
Posty: 8567
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Miasto robotnicze
Kontakt:

Re: Outdoren Kapoten Ke?

#6

Post autor: vid3 »

Tak zestaw z pewnością się nada:

Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Outdoren Kapoten Ke?

#7

Post autor: wpk »

Cz4rnuch pjany już przed szesnastą.

Prezes, peleryna wojskowa, ot co!
(Miałem kiedyś.)
cz4rnuch

Re: Outdoren Kapoten Ke?

#8

Post autor: cz4rnuch »

Owain pisze: 12 wrz 2019, 15:46Czyli?
Musiałbym gdzieś sprawdzić, bo nie pamiętam jaki to model. Marmot 3in1 jakiś. Oczywiście ciorny. Hic. Hic hic.
Awatar użytkownika
wpk
wpkx
Posty: 38804
Rejestracja: 10.2016
Lokalizacja: Nad Wigołąbką
Kontakt:

Re: Outdoren Kapoten Ke?

#9

Post autor: wpk »

PS No dobra, ja też już pjany... Bo kto alkoholikowi zabroni? Ale jeszcze za stodoło nie leże i nie rycze, jak to by gupi gavin-nieboszczyk napisał.
Awatar użytkownika
abishai
Osia mówiła - Abiszabi
Posty: 1521
Rejestracja: 07.2017
Lokalizacja: Swindon

Re: Outdoren Kapoten Ke?

#10

Post autor: abishai »

Owain, sprawdź sobie oferte firmy North 66,
https://www.66north.com/men/jackets-and-gilets/

Firma z Islandii, jako że tam potrafi być cztery pory roku na godzinę, deszcz padający w poziomie - potwierdzam! Do tego wiatr potrafiący wyłamać drzwi w aucie (chyba jedyne do tej pory miejsce z odwiedzonych, gdzie podczas wynajmu auta było szkolenie: zanim po zaparkowaniu otworzysz drzwi, uchyl szybę i sprawdź kierunek wiatru! Chyba że chcesz płacić za nowe drzwi jak wiatr je wyłamie, bo polisa ubezpieczeniowa nie obejmuje tego typu uszkodzeń)
Więc w świetle takich okoliczności, faktycznie znają się na rzeczy, niestety tanio nie jest:(


ODPOWIEDZ